Výpožičky domov (absenčné)

  1. 1. Vyhľadajte a objednajte si požadovaný dokument v online katalógu knižnice.
  2. 2. Na svojom konte používateľa nájdete informácie o termíne vyzdvihnutia dokumentu. Dokument je pre Vás pripravený na vyzdvihnutie do 5 pracovných dní. Ak si ho nevyzdvihnete bez oznámenia, na konto Vám zapíšeme sankčný poplatok vo výške 0,50 centov za jeden dokument. Ak sa chcete sankčnému poplatku vyhnúť, včas nás informujte na tel. č. +421 918 245 888, 055 245 4124 alebo e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  3. 3. V prípade, že je dokument zapožičaný, môžete si ho rezervovať. Informáciu o dostupnosti rezervovaného dokumentu dostanete e-mailom.
  4. 4. Môžete si vypožičať max. 30 dokumentov.
  5. 5. Základná výpožičná lehota je 30 kalendárnych dní. Ak je dokument rezervovaný súčasne ďalšími tromi používateľmi, lehota sa skracuje na 14 kalendárnych dní.
  6. 6. Výpožičnú lehotu predĺži systém max. päťkrát za sebou, ak nie je dokument rezervovaný iným používateľom a Váš preukaz je platný.
  7. 7. Viazané ročníky časopisov je možné si vypožičať na 14 dní. Výpožičnú dobu predĺži systém max. dvakrát, ak nie je dokument rezervovaný iným používateľom a Váš preukaz je platný.
  8. 8. Audiovizuálne a multimediálne dokumenty a časopisy z Amerického centra a Nemeckej knižnice GI sa vypožičiavajú na 7 dní. Výpožičnú dobu predĺži systém max. dvakrát, ak nie je dokument rezervovaný iným používateľom a Váš preukaz je platný.