Rešeršné služby

Z dôvodu vysokého počtu žiadostí a obmedzených personálnych kapacít je prijímanie nových žiadaniek o vyhotovenie rešerše do konca mesiaca november 2022 pozastavené. Ďakujeme za pochopenie. V prípade ďalších otázok kontaktujte konzultantky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Rešerš je proces vyhľadávania informácií o určitej problematike podľa vopred zvolených kritérií. Výstupom je zoznam literatúry na zadanú tému. Predpokladom dobrej rešerše sú správne nastavené kritéria vyhľadávania (kľúčové slová, časové hľadisko, jazykové vymedzenie a podobne). Rešerš je následne vyhotovená z knižničných katalógov slovenských a zahraničných knižníc, voľne dostupných a licencovaných elektronických informačných zdrojov.

Rešerš si môžete objednať osobne v knižnici alebo prostredníctvom online žiadanky. Podmienkou je registrácia v knižnici.

Rešeršné služby sú spoplatnené (cenník). Výsledná cena sa skladá z fixného poplatku 10 € (pri rešerši do 50 záznamov), resp. 14 € (pri rešerši nad 50 záznamov) a poplatku 0,05 € za každý vyhľadaný záznam. Poplatok môžete uhradiť v hotovosti alebo platobnou kartou.

Po obdržaní platby je rešerš zaslaná na zadanú emailovú adresu alebo si ju môžete prevziať osobne v v tlačenej verzii (cenník).

Dodacia doba
Vzhľadom na zvýšený záujem o rešeršné služby v tomto období a personálne limity knižnice je odhadovaná doba vyhotovenia 3 – 4 týždne.

K samostatnému vyhotoveniu rešerše alebo k príprave písania záverečnej práce (výber vhodnej literatúry, formálna úprava textu, ako citovať a pod.) poskytujeme bezplatné konzultácie. Presný termín konzultácie si môžete dohodnúť prostredníctvom online žiadanky.

Kontakt:
mobilné číslo: +421918248105
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.