Preskočiť na obsah
Fotografia z minulého stretnutia školy pre učiteľov v AC

Letná škola pre učiteľov v Americkom centre

Na leto sme si v Americkom centre pripravili zaujímavé vzdelávanie pre všetkých tvorivých učiteľov a učiteľky. Spolu s našou lektorkou Zuzkou Tkáčovou nazriete do tajov počítačovej animácie a 3D modelovania. 3D tlač si budete môcť aj prakticky vyskúšať na našej tlačiarni MakerBot 3D printer. Pozývame učiteľov a učiteľky výtvarnej výchovy, informatiky ale aj ďalších predmetov, stačí mať chuť naučiť sa niečo nové!

Tešíme sa na Vás v termíne 20.-21.7. 2023 vždy od 9:00 do 13:00 v priestoroch nášho Amerického centra na Hlavnej 10 v Košiciach na 1. poschodí. V prípade záujmu sa prosím registrujte do konca júna (formulár je nižšie). Účasť na vzdelávaní je bezplatná. Kontaktná osoba: Martina Jesenská, jesenska@svkk.sk.

Letná škola

Deň 1: Letná škola počítačovej animácie Formou tvorivých učiteľských dielní si ukážeme ako vytvárať animácie v Canve, oživíme dávno zosnulé osobnosti do animovaných videoprezentácií pomocou umelej inteligencie, že nebudete veriť vlastným očiam ani ušiam... a prakticky si vyskúšame niektoré techniky stop motion animácií pri vytváraní vlastných animovaných reklamných šotov.

Deň 2: Letná škola 3D modelovania Letná škola 3D modelovania je určená tak začiatočníkom ako aj zabehnutým modelárom – vyskúšame si netradičné postupy a techniky, ako vytvárať vlastné 3D modely z fotografií (dokonca aj zo selfie!), navrhneme nezabudnuteľné darčeky pre svojich blízkych pomocou litofánie, nafúkneme 2D obrazy do 3D podoby, ukážeme si digitálne sochárstvo a vytlačíme si vlastné šperky navrhnuté v 3D Skicári.

Prihlasovanie bolo ukončené.