štvrtok, 21.02.2019 Dnes: Eleonóra Zajtra: Etela

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Oznam - technické príčiny

Oznamujeme návštevníkom knižnice, že dňa 6.3. 2019 (streda) budú pracoviská knižnice na Hlavnej 10 a Pribinovej 1 v čase od 8:00 do 14:00 hod. zatvorené z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie. Pracovisko Pri Miklušovej väznici 1 bude prístupné v nezmenenom čase. Ďakujeme za pochopenie.

Plagáty Echoes - 100 rokov fínskeho dizajnu a architektúry

Štátna vedecká knižnica v Košiciach pri príležitosti otvorenia honorárneho konzulátu v Košiciach otvorila výstavu Plagáty Echoes - 100 rokov fínskeho dizajnu a architektúry. Výstava je zároveň príspevkom k 100. výročiu nezávislosti Fínska. Echoes popri vyberanej a obľúbenej klasike prezentuje menej tradičné klenoty a svieže diela, čím vzniká fascinujúci dialóg a príbeh určený medzinárodnému publiku. Výstava bude prístupná verejnosti v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra na Pribinovej č. 1 do 31. mája 2017 od 8:00 do 16:00, stredy od 8:00 do 17:30. Srdečne Vás pozývame na prehliadku výstavy.

Plagáty Echoes - 100 rokov fínskeho dizajnu a architektúry

Plagátová výstava prostredníctvom pútavého rozprávania  o fínskom dizajne a architektúre oslavuje 100. výročie nezávislosti Fínska. Echoes popri vyberanej a obľúbenej klasike prezentuje menej tradičné klenoty a svieže diela, čím vzniká fascinujúci dialóg a príbeh určený medzinárodnému publiku.

Vzdialená poloha, drsné klimatické podmienky a historické udalosti zanechali stopu na fínskom dizajne a architektúre. Tá sa často vyznačuje jednoduchou eleganciou a pragmatizmom v kombinácii s optimálnym využitím materiálov najvyšších štandardov kvality. Vystavované objekty a stavby tiež svedčia o záujme a úlohe dizajnérov a architektov pri podpore sociálneho rozvoja, rovnosti a celkovej pohody.

Výstava je členená na osem hlavných tém, ktorých východiskom je fínska príroda a spoločnosť. Stavia mosty medzi minulosťou a prítomnosťou a vrhá svetlo tak na podobné, ako aj na rozdielne znaky v oblastiach dizajnu a architektúry.

Čerpajúci zo spoločných tém a zdrojov inšpirácie, sa každý z nich vyvinul ďalej a našiel svoj spôsob vyjadrenia pomocou charakteristických materiálov a tvarov.

Poster echoes