piatok, 22.02.2019 Dnes: Etela Zajtra: Roman, Romana

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Oznam - technické príčiny

Oznamujeme návštevníkom knižnice, že dňa 6.3. 2019 (streda) budú pracoviská knižnice na Hlavnej 10 a Pribinovej 1 v čase od 8:00 do 14:00 hod. zatvorené z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie. Pracovisko Pri Miklušovej väznici 1 bude prístupné v nezmenenom čase. Ďakujeme za pochopenie.

Štátna vedecká knižnica v Košiciach je prvou knižnicou na Slovensku, kde sa otvorí InfoUSA centrum

Štátna vedecká knižnica v Košiciach je prvou knižnicou na Slovensku, kde sa otvorí InfoUSA centrum

Spoločné vyhlásenie pre tlač
9. januára 2004

Dňa 13. januára 2004 (utorok), Barbara Zigli, riaditeľka Tlačového a kultúrneho oddelenia Veľvyslanectva USA v Bratislave a JUDr. Ján Gašpar, riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach podpíšu Memorandum o porozumení o založení amerického informačného a kultúrneho centra v Štátnej vedeckej knižnici pod názvom "InfoUSA-Košice".

Miesto konania: Štátna vedecká knižnica, Hlavná 10, Košice o 11:00 hod.

Poslaním centra bude podporovať vzájomné porozumenie medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskou republikou sprístupňovaním infomácií o USA a poskytovaním priestoru pre organizovanie amerických kultúrnych programov. Predpokladáme, že centrum bude otvorené pre verejnosť ešte túto jar. U.S. Steel Košice prisľúbili pomoc pri zrekonštruovaní dvoch miestností v Štátnej vedeckej knižnici určených pre InfoUSA-Košice. Veľvyslanectvo USA poskytne základnú zbierku informačných prameňov zloženú z najnovších odborných publikácií, CD ROMov, DVD nosičov a videokaziet na rôzne témy, ako sú americké reálie, materiály na pomoc pri vyučovaní angličtiny, publikácie o americkej kultúre, umení, politike, práve a obchode v celkovej hodnote 18 000 dolárov. Veľvyslanectvo poskytne aj technické vybavenie centra, vrátane počítačov, kopírky, DVD a video prehrávača. Štátna vedecká knižnica poskytne vhodné priestory, ako aj pracovníka s plynulou znalosťou anglického a slovenského jazyka, ktorý bude návštevníkom centra pomáhať orientovať sa v informačných zdrojoch.

Centrum bude prístupné pre všetkých záujemcov a vstup do centra bude pre čitateľov knižnice zadarmo.

Verejnosť má možnosť poslať návrhy na budúce programy v InfoUSA-Košice emailom na adresu Veľvyslanectva: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.