sobota, 25.09.2021 Dnes: Vladislav Zajtra: Edita

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Rešeršné služby

Rešerš je proces vyhľadávania informácií o určitej problematike a taktiež súpis bibliografických záznamov na základe predom zvolených kritérií. Výstupom je zoznam literatúry, ktorá priamo súvisí so zadanou témou a príslušnými kľúčovými slovami.

Štátna vedecká knižnica v Košiciach vyhotovuje rešerše pre širokú verejnosť, vrátane ľudí študujúcich alebo pedagogicky pôsobiacich na vysokých školách. Podmienkou je registrácia v knižnici.

Ako požiadať o rešerš?

Objednávku rešerše môžete vykonať osobne v knižnici alebo prostredníctvom online žiadanky.

Predpokladom relevantného zoznamu zdrojov, a teda dobrej rešerše, sú správne nastavené kritéria vyhľadávania. Zadávateľ/ka rešeršnej požiadavky by tak mal/a venovať pozornosť vhodnej formulácii kľúčových slov a ďalších vymedzení, ktoré nám pomôžu vyhľadávať také zdroje, ktoré čo najlepšie zodpovedajú povahe zadanej témy.

Zdroje

Rešerš vyhotovujeme z knižničných katalógov slovenských a zahraničných knižníc, voľne dostupných a licencovaných elektronických informačných zdrojov.

Poplatky a doba dodania

Vyhotovenie rešerše je spoplatnené podľa platného cenníka knižnice. Výsledná cena sa skladá z fixného poplatku 5€ pri rešerši do 50 záznamov alebo 7€ pri rešerši nad 50 záznamov a poplatku 0.03€ za každý vyhľadaný záznam.

Časová lehota dodania sa líši v závislosti od náročnosti rešeršnej požiadavky. Dodanie rešerše trvá spravidla 1–2 týždne odo dňa poskytnutia všetkých relevantných parametrov na vypracovanie.

Platba a prevzatie rešerše

Platbu za vyhotovenú rešerš môžete vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

  • online po prihlásení do užívateľského konta,
  • v hotovosti alebo platobnou kartou v priestoroch knižnice na Hlavnej 10.

Po obdržaní platby vám rešerš zašleme na vami zadanú emailovú adresu. Rešerš si môžete prevziať aj osobne pri návšteve knižnice, a to buď v elektronickej forme (bezplatne), alebo v tlačenej verzii (služba spoplatnená podľa platného cenníka, 0,10€/1 strana).

Konzultácie

Pre študentky a študentov stredných a vysokých škôl poskytuje knižnica bezplatné individuálne konzultácie k samostatnému vyhotoveniu rešerše. Pomôžeme vám s výberom vhodných databáz, formulovaním vyhľadávacej požiadavky či stratégiou vyhľadávania.
Konzultácie môžete využiť aj k príprave na písanie odborného textu ako je napríklad diplomová práca. Poradíme vám ako pristupovať k výberu vhodnej literatúry, formálnej úprave textu, citáciám a pod.

Konzultácie prebiehajú po dohode na základe rezervácie termínu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Kontakt

Mgr. Monika Kicová
Referát rešeršných služieb
Štátna vedecká knižnica v Košiciach
Hlavná 10, 042 30 Košice
Po–Pia: 8.30 hod. – 16.30 hod.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421918248105