Preskočiť na obsah
Podpora ukrajinskej komunity

Podpora pre ukrajinskú komunitu / Підтримка української громади в Кошице

Podpora pre ukrajinskú komunitu v Košiciach

 • Učte sa po anglicky
 • Rozvíjajte svoje kariérne zručnosti
 • Buďte súčasťou komunity
 • Вивчайте англійську
 • Розвивайте свої кар’єрні навички
 • Будьте частиною спільноти

V Americkom centre v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach chceme pomôcť ukrajinským rodinám žijúcim na Slovensku tým, že by sme radi podporili ich možnosť začleniť sa do komunity. Napríklad prostredníctvom organizovania workshopov pre ukrajinské ženy zameraných na budovanie zručností a uľahčenie ich začlenenia sa do pracovného života na Slovensku a zlepšenie ich znalosti anglického jazyka.

Американський центр у Кошице прагне допомогти українським сім’ям, які проживають у Словаччині, підтримуючи їх інтеграцію в громаду та інклюзивність шляхом організації семінарів з підвищення кваліфікації для українських жінок, сприяння їх інтеграції на ринку праці та покращення їхніх знань англійської мови.

BUĎTE INFORMOVANÍ

Otvorenie registrácie, termíny na prihlásenie a viac…
Ak si želáte byť informovaní o otvorených prihláškach a aktualizáciách programu, pošlite nám e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. s predmetom UKRAJINA a my vás budeme informovať. Náš program je založený na troch pilieroch a prebieha v spolupráci s lokálnymi partnermi.

ДО ВАШОЇ УВАГИ 

Відкрита реєстрація, кінцеві терміни подачі заявок та інше…
Якщо ви бажаєте отримувати інформацію про відкриті заявки та оновлення програми, надішліть електронний лист на адресу: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. із позначкою UKRAINE в темі листа, і ми будемо тримати вас у курсі. Наша програма має три основні напрямки і виконується у співпраці з місцевими партнерами.

1. Kurzy anglického jazyka

Americké centrum Košice ponúka bezplatné kurzy angličtiny pre ukrajinské deti a dospelých. Kurzy pre dospelých budú prebiehať raz týždenne po 90 minút a kurzy pre deti raz týždenne po 45 minút. Kurzy sa začnú v druhej polovici septembra 2022 a potrvajú do júna 2023. Účastníci sa tu môžu prihlásiť od 5. septembra 2022. Počet slotov je obmedzený, účastníkov vyberú pracovníci Amerického centra v spolupráci s Veľvyslanectvom USA v Bratislave. Našou prioritou bude vytvárať skupiny na rovnakej úrovni, aby vyučovanie prebiehalo hladko. Dospelí účastníci budú musieť prejsť úvodným vstupným testom.
Viac info a registrácia

1. Курси англійської мови

Американський центр в Кошице пропонує безкоштовні заняття з англійської мови для українських дітей та дорослих. Заняття для дорослих проходитимуть раз на тиждень по 90 хвилин, а для дітей – раз на тиждень по 45 хвилин. Курси розпочнуться у другій половині вересня 2022 року та триватимуть до червня 2023 року. Учасники можуть подати заявку із 5 вересня 2022 року.
Кількість місць обмежена, учасників відбиратиме персонал Американського центру у співпраці з Посольством США в Братиславі. Нашим пріоритетом буде створення груп одного рівня, щоб заняття проходили ефективно. Дорослі учасники повинні будуть пройти вступний тест.
Більше інформації та реєстрація.  

2. Otvorený trh práce pre ukrajinské ženy

Americká obchodná komora na Slovensku (AmCham Slovakia) spustí program s 3 modulmi na rozvoj zručností pre Ukrajinky, ktoré v súčasnosti žijú na východnom Slovensku. Program bude zameraný na tieto témy:

 • Ako a kde si nájsť prácu? Orientácia na trhu práce a zoznámenie sa s relevantnými zdrojmi.
 • Workshop písania životopisu a motivačného listu
 • Pohovor – ako sa pripraviť na pracovný pohovor a ako efektívne komunikovať počas pohovoru. Prihlásiť sa tu môžete začiatkom septembra. Počet slotov je obmedzený, účastníkov vyberú pracovníci Amerického centra v spolupráci s Americkou obchodnou komorou a Veľvyslanectvom USA v Bratislave.

Viac info a registrácia v ukrajinskom jazyku

2. Відкритий ринок праці для українських жінок

Американська торгова палата в Словаччині (AmCham Slovakia) запровадить програму з 3 модулів для розвитку навичок для українських жінок, які зараз проживають у Східній Словаччині.
Програма буде зосереджена на наступних темах:

 • Як і де знайти роботу? Орієнтація на ринку праці та ознайомлення з відповідними джерелами.
 • Семінар з написання резюме та супровідного листа.
 • Співбесіда – як підготуватися до співбесіди та як ефективно спілкуватися під час співбесіди.

Подати заявку можна на початку вересня. Кількість місць обмежена, учасників відбиратиме персонал Американського центру у співпраці з Американською торговою палатою та Посольством США в Братиславі.

Більше інформації та реєстрація.  

3. Budovanie komunity

ETP Slovensko v spolupráci s Americkým centrom Košice zorganizuje komunitné výlety v regióne Košíc. Kapacita každého zájazdu je približne 50 osôb a pozývame najmä ukrajinské rodiny, ich priateľov, členov miestnych komunít, rodiny z Košíc pomáhajúce Ukrajincom a ďalších v komunite Amerického centra, aby sa prihlásili.
Viac info a registrácia

3. Розбудова громади

ETP Slovakia у співпраці з Американським центром Кошице організує одноденні поїздки з метою розбудови громад у регіоні Кошице. В кожну поїздку може поїхати близько 50 осіб, і ми наполегливо заохочуємо українські родини, їхніх друзів, членів місцевих ромських громад, притулків у Кошице, родини з Кошице, які допомагають українцям, та інших членів спільноти Американського центру подати заявку.
Більше інформації та реєстрація.