streda, 20.02.2019 Dnes: Lívia Zajtra: Eleonóra

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Slávnostné odovzdávanie jazykových diplomov 2017

Dňa 18. mája 2017 o 10.30 hod. sa v priestoroch Kultúrno – vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice na Pribinovej ulici uskutočnil už siedmy ročník slávnostného odovzdávania Nemeckých jazykových diplomov absolventom gymnázií východného Slovenska za účasti ctených hostí: veľvyslanca SRN v Bratislave, pána Joachima Bleickera, honorárneho konzula SRN v Košiciach, pána Juraja Banského, riaditeľov gymnázií a študentov.

Diplomy študentom odovzdal pán Joachim Bleicker, veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave za asistencie odborného poradcu Centrály pre zahraničné školstvo (ZfA), pána Christopha Hennssena a pedagógov. Taktovku nielen nad ceremóniou držal odborný poradca pre nemčinu ako cudzí jazyk na východnom Slovensku pán Michael Oberhaus. Postaral sa so svojou skupinou študentiek aj o hudobný program.

Študenti gymnázií východného Slovenska absolvovali skúšky na získanie Nemeckého jazykového diplomu prvého a druhého stupňa, ktorý platí ako doklad o jazykových znalostiach, potrebných na prijatie na štúdium v nemecky hovoriacich krajinách. Nemecký jazykový diplom je uznávaný aj v nemeckých priemyselných kruhoch a je považovaný za dôkaz pokročilých znalostí nemeckého jazyka.