sobota, 23.02.2019 Dnes: Roman, Romana Zajtra: Matej

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Oznam - technické príčiny

Oznamujeme návštevníkom knižnice, že dňa 6.3. 2019 (streda) budú pracoviská knižnice na Hlavnej 10 a Pribinovej 1 v čase od 8:00 do 14:00 hod. zatvorené z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie. Pracovisko Pri Miklušovej väznici 1 bude prístupné v nezmenenom čase. Ďakujeme za pochopenie.

Slávnostné odovzdávanie jazykových diplomov

V priestoroch bývalého väzenského dvora, v dnešnej sále kultúrno-vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach sa dňa 29. mája 2015 odohrala výnimočná udalosť.

 

Odborná poradkyňa Centrály pre zahraničné školstvo (ZfA) pani Gudrun Telge pri slávnostnej ceremónii odovzdala študentom gymnázií východného Slovenska Nemecké jazykové diplomy. Vo svojom prejave vyzdvihla už šesťročnú spoluprácu s nemeckou knižnicou - partnerskou knižnicou Goetheho inštitútu a zároveň poďakovala riaditeľom, nemeckým lektorom a pedagógom gymnázií za príkladnú prípravu študentov na jazykové skúšky.

Nový odborný poradca pre nemčinu ako cudzí jazyk pre východné Slovensko pán Michael Oberhaus, okrem organizácie tohto podujatia a úvodného prejavu, prispel aj so svojimi študentmi Gymnázia na Šrobárovej ulici v Košiciach k výnimočnosti tejto udalosti, všetkých nás prekvapili hudobným vystúpením, pán Oberhaus sa postavil k bicím a sprevádzal svojich študentov gitaristov a dve speváčky nemeckých piesní. Ich vystúpenie bolo ocenené búrlivým potleskom.