FAQ

Na tejto stránke sa pokúsime odpovedať na niektoré z najčastejších otázok s ktorými sa na nás obraciate.

 

 • Dajú sa z InfoUSA požičiavať knihy aj domov?
  Áno, väčšina kníh z nášho fondu sa dá vypožičať na dobu 30 dní.

 • Požičiavate aj filmy?
  Nie. Filmy z filmotéky InfoUSA sa dajú pozrieť iba v priestoroch centra.

 • Dá sa ísť v InfoUSA na internet? Je možné niečo si u Vás vytlačiť a skopírovať?
  Áno, centrum ponúka pre členov Štátnej vedeckej knižnice možnosť bezplatného prístupu na internet a tlače. Pracovníci centra Vás oboznámia s podmienkami prístupu. Centrum poskytuje pre používateľov reprografické služby len z materiálov nachádzajúcich sa vo fonde InfoUSA. Tlač a reprografické služby sú spoplatnené cenníkom ŠVK.

 • Chcel by som ísť študovať do USA. Ako mi môžete pomôcť?
  InfoUSA vlastní kolekciu katalógov vysokých škôl v Spojených štátoch amerických. Tieto materiály obsahujú popisy škôl a ich a hodnotenie. Okrem toho, v centre nájdete knižných sprievodcov štúdiom na amerických vysokých školách a ďalšie materiály týkajúce sa štúdia v USA. Centrum ďalej poskytuje prípravné materiály pre vybrané štandardizované testy potrebné na prijatie na americké vysoké školy.

 • Aké doklady sú potrebné na vybavenie amerických víz? Je možné vybaviť si víza aj prostredníctvom InfoUSA ?
  Všetky informácie týkajúce sa víz pre slovenských občanov cestujúcich do USA nájdete na stránke Veľvyslanectva Spojených štátov amerických na Slovensku:
  slovakia.usembassy.gov
  www.unitedstatesvisas.gov
  InfoUSA Vám nemôže pomôcť pri vybavení amerických víz!!
  Pracovníci centra Vám však radi pomôžu s vystavením časenky na vízový pohovor a poskytnú formulár DS-156 „Žiadosť o americké neprisťahovalecké vízum“ a DS-157 „Doplnok k žiadosti“.

 • Môže mi InfoUSA pomôcť s hľadaním informácií o mojich príbuzných v USA?
  Naše centrum neposkytuje takéto informácie, pretože na to nemá príslušné zdroje. Akékoľvek informácie o Slovákoch žijúcich v USA, vrátane genealogického výskumu, je možné nájsť prostredníctvom slovenských krajanských spolkov v USA alebo prostredníctvom slovenských vládnych agentúr a organizácií. Prehľad niektorých z vyššie spomenutých organizácií viď: