Stretni legendu! Lynn Hill – Život, cesty a vývoj voľnej lezkyne

Lynn_HillVerejná, tlmočená diskusia s americkou skalolezkyňou. Podujatie je pripravované v spolupráci s festivalom horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto (Viac na). Miesto: ŠVK Košice, Kultúrno-vzdelávacia miestnosť na Pribinovej ul.1

 

Lynn Hill

 

je legendárna americká lezkyňa, ktorá sa preslávila najmä prvým voľným prelezením cesty Nos na yosemitskom El Capitan (r. 1993). Bola nielen prvou ženou, ale prvou lezkyňou vôbec, ktorej sa to podarilo. O rok neskôr bola taktiež prvým človekom, ktorému sa celú cestu podarilo vyliezť za 24 hodín. Na svojom konte má Lynn niekoľko lezeckých rekordov. Je prvou ženou, ktorá vyliezla 5.13 (Ophir Broke v Kolorade). V 1991 ako prvá žena tiež redpointla 5.14. (Masse Critique v Cimai). Lynn bola svojho času tiež hviezda lezeckých pretekov, počas svojej kariéry získala vyše tridsať medzinárodných titulov. Lynn má 9-ročného syna Owena, žije v Boulderi v Kolorade. Okrem lezenia sa venuje nakrúcaniu filmov.

 

Tlmočenie zabezpečené. Vstup voľný.

Kvôli obmedzenému počtu miest potvrďte svoju účasť na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

.