Monday, 21.06.2021 Today: Alojz Tomorrow: Paulína

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Oznam - planovaný výpadok elektronických služieb

Štátna vedecká knižnica v Košiciach oznamuje, že v sobotu 19.6.2021 od 18:00 hod. dôjde k planovanému výpadku poskytovaných elektronických služieb, z dôvodu prác na infraštruktúre. Za vzniknuté obmedzenie sa ospravedlňujeme.

Alexandria – helenistický klenot Egypta

Centrum pre religionistiku a historické štúdiá, n. o. a Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás pozývajú na prednášku Alexandria – helenistický klenot Egypta, ktorá sa uskutoční dňa 13. 11. 2019 v čase od 17:30 do 19:00 v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra Štátnej knižnice v Košiciach na Pribinovej č. 1.

 

Obrázok k akcii Alexandria – helenistický klenot Egypta

Abstrakt: Alexandria, jedna z mnohých miest s týmto menom založených Alexandrom Veľkým, napriek tomu jedinečná. Obdivovaná aj zatracovaná, mesto vzdelanosti a umenia, ale tiež nepokojov a nerestí. Sídlo kráľov a dejisko významných historických udalostí. Mesto, ktoré pretrvalo dodnes. Aká však bola antická Alexandria? Kde našli odpočinok Alexander a Kleopatra? Aký odkaz nám zanechala do dnešných dní? To je len niekoľko otázok, na ktoré sa pokúsime nájsť odpoveď v prednáške venovanej tomuto klenotu starovekého sveta. 

Prednáša: Mgr. Alexandra Pastoreková (Český egyptologický ústav, Univerzita Karlova v Prahe).

Vstupné: Voľné

Facebook podujatia

Viac informácii o prednáške