Monday, 18.11.2019 Today: Eugen Tomorrow: Alžbeta

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Skúšobný prístup do databázy MLA

logoEhost
Skúšobný prístup do databázy MLA International Bibliography s fulltextom môžete využiť v ŠVK v Košiciach do 1.11.2019. Najobsiahlejšia databáza pre štúdium a výuku moderných jazykov, literatúry, lingvistiky, rétoriky, folklóru a filmových vied.

MLA International Bibliography with Full Text
MLA Directory of Periodicals

Königin von Niendorf

filmPozývame Vás na verejné premietanie filmov v nemeckom jazyku v nemeckej knižnici ŠVK v Košiciach na Pribinovej č. 1 dňa 19. júna 2019 (streda) o 15.30 hod.

Upútavka k filmu Königin von NiendorfRegie: Joya Thome, farebný, 62 min., 2016

Inhalt: Letné prázdniny nezačínajú práve sľubne. 10-ročná Lea nemá záujem o letný tábor, pretože mnohé kamarátky sa zaujímajú skôr o chlapcov a výzor. Omnoho radšej by sa vo svojej rodnej obci stala členkou tamojšej chlapčenskej kapely. Lein jediný kamarát je Mark, starší skrachovaný hudobník z Berlína a outsider, ktorý si v obcí kúpil gazdovstvo. Mark má síce 2 synov, ale je zamilovaný do iného muža. Lea, diskrétne a citlivé dievča, ktoré to zistí, svoj objav zamlčí a uchýli sa k nevinnej lži, aby nezničila jeho povesť v dedine. Toto klamstvo privedie kapelu k priateľstvu s Markom a mnohým neočakávaným dobrodružstvám. (Goethe Institut, v nemčine aj s titulkami)