Sunday, 19.05.2019 Today: Gertrúda Tomorrow: Bernard

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Oznam o zmene v Knižničnom poriadku

Vážení používatelia služieb knižnice, dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 1. mája 2019 vstupuje do platnosti Dodatok č. 2 ku Knižničnému poriadku Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach.

Über - ich und du

filmPozývame Vás na verejné premietanie filmov v nemeckom jazyku v nemeckej knižnici ŠVK v Košiciach na Pribinovej č. 1 dňa 15. mája 2019 (streda) o 15.30 hod.

Upútavka k filmu Über  - ich und duRegie: Benjamin Heisenberg, fareb., 94 minút, 2014

Inhalt: Malý zlodej Nick Gutlicht žije z predaja ukradnutých kníh. Je zadlžený, musí sa skrývať a tak nachádza útočisko vo vile slávneho starého filozofa a psychológa Curta Lediga, ktorý sa bráni presťahovaniu k dcére. Zamestná Nicka ako opatrovateľa a chce pracovať na novom diele, hoci ho ostatní už dávno odpísali. Nútené spojenectvo dvoch individualistov sa dynamicky rozvíja – Curt vidí v zlodejovi vhodný objekt výskumu, ktorý za bezpečie platí podstúpením absurdnej „terapie“. Naopak, Nick vidí v Curtovej knižnici dokonalú príležitosť zbaviť sa všetkých dlhov. Táto bizarná dvojica sa zblíži a prežíva zábavné dobrodružstvá aj nebezpečné situácie. (Goethe Institut, v nemčine, aj s titulkami)