Saturday, 25.09.2021 Today: Vladislav Tomorrow: Edita

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Elektronické dodávanie dokumentov z fondu ŠVK

 

Objednať si môžete skeny článkov z časopisov, častí kníh (maximálne do 20% obsahu celého dokumentu) za účelom vzdelávania, výskumu a bádania v súlade so zákonom o ochrane autorských práv na adrese konzultanti@svkk.sk

Čítaj ďalej

The library will be closed to the public

We would like to inform the visitors of our library that on September 14, 2021 (Tuesday) a sanitation day will take place and the library will be closed to the public. Thank you for understanding.

Digitálna bezpečnosť pre rodičov

Pozývame Vás na posledné stretnutie zo série o bezpečnosti na internete s Lenkou Hlinkovou.

A tentokrát s blížiacim sa Medzinárodným dňom detí pozývame všetkých rodičov. Prídite si vypočuť, na čo všetko je potrebné dať si pozor, a ako pomôcť Vašim deťom, aby boli na internete v bezpečí.

6. stretnutie bude :️

  • pre rodičov
  • v pondelok 31. mája 2021
  • 17:00 - 18:45
  • online cez ZOOM
  • účasť je bezplatná

Obrázok k akcii Digitálna bezpečnosť pre rodičov

Počas posledných mesiacov sa celosvetovo počet kyber-útokov späťnásobil! Ako sa brániť a uchrániť Vaše deti voči nástrahám na internete? Aká je moja digitálna stopa? Spoločne sa naučíme tie správne postupy (aj pre technologických začiatočníkov), ukážeme si užitočné nástroje a povieme si, kam sa môžete v prípade kybernetických útokov či kyberšikany obrátiť. Kurz bude prebiehať online prostredníctvom video konferencie cez aplikáciu Zoom. Odkaz pre pripojenie Vám pošleme na emailovú adresu, ktorú zadáte pri registrácii.

Pre pripojenie je najvhodnejšie použiť počítač (laptop), aby bola obrazovka dostatočne veľká pre niektoré aktivity.

Obrázok lektor kurzu Lenka Hlinková
Lektorka: Lenka Hlinková

Inšpiruje najmä dievčatá a ženy k práci s technológiami. Po 12 rokoch práce na Slovensku a v Anglicku na pozíciách Digital Project Manager, Business Analyst a UX Designer založila akadémiu technických zručností Algoritmus. Je autorkou prvej motivačno-náučnej knihy Ženský algoritmus, v ktorej vyvracia predsudok, že ženy a technológie k sebe nepatria. Pravidelne prednáša ako Google Certified Trainer a minulý rok získala ocenenie The Female Role Model of the Year v rámci národného kola súťaže Central European Startup Awards.

Tešíme sa na Vás!