Pohľad Američanky na Nežnú revolúciu

Štátna vedecká knižnica Vás pozýva dňa 14. 11. 2019 o 17:30 hod. do Kultúrno-vzdelávacieho centra na Pribinovu č.1, na moderovanú diskusiu formou videokonferencie s Američankou, ktorá počas svojich vysokoškolských štúdií pôsobila aj v Košiciach na katedre histórie UPJŠ. Mnohí ju poznáte aj ako návštevníčku Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach. Počas diskusie sa dozviete ako vnímali udalosti v Európe za „veľkou mlákou“, ako bola prezentovaná Nežná revolúcia v miestnej tlači, aké postoje k nej mali bežní Američania, ale otvoríme aj ďalšie témy.

Obrázok k akcii Pohľad Američanky na Nežnú revolúciu

V súčasnosti Marty Manor Mullins, PhD., žije v Montane a odborne pôsobí na Flathead Valley Community College. V roku 2013 obhájila doktorát z východoeurópskych štúdií vo Washingtone. Prostredníctvom Fulbrightovho štúdia pôsobila počas svojich štúdií v Košiciach, kde 7 rokov žila. Je autorkou publikácií 1948 Communist takeover, 1968 Soviet invasion, and 1989 Velvet Revolution.

Diskusiu v Košiciach povedie Mgr. Dana Kušnírová z katedry histórie FF UPJŠ. Autorka úspešnej publikácie Košické dostaveníčka, popularizátorka histórie v týždenníku Košice Online. Je spoluzakladateľkou spoločnosti HistoricKE, v ktorej dodnes pôsobí.

Do diskusie sa môžete aj vy priamo zapájať svojimi otázkami.

Preklad počas podujatia je zabezpečený.

Vstup : Voľný

Miesto: Kultúrno-vzdelávacie centrum, Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach, Pribinova 1

Tešíme sa na každého návštevníka!