Tuesday, 29.09.2020 Today: Michal, Michaela Tomorrow: Jarolím

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Letný denný IT tábor pre dievčatá

Štátna vedecká knižnica v Košiciach pripravila v spolupráci s organizáciou Selfactory denný letný IT tábor pre dievčatá vo veku 12 – 16 rokov. <code like a girl/> je bezplatný týždňový bootcamp pre 10 dievčat vo veku 12-16 rokov, kde sa účastníčky naučia, ako sa vyrába web a veľa iného.

Read more ...

Znovuotvorenie Amerického centra v ŠVK Košice

V piatok 14.2.2020 sa v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach po dokončení renovácie konalo slávnostné znovuotvorenie Amerického centra (doterajšie InfoUSA). Americké centrum má nové logo, technologické vybavenie a s tým súvisiace nové programové možnosti pre návštevníkov. Podujatia sa zúčastnila aj americká veľvyslankyňa na Slovensku, pani Bridget Brink, dlhoroční spolupracovníci centra a ďalší hostia. Pri živej hudbe košického dua Calla a pri chutnom občerstvení vznikla príjemná atmosféra. Tešíme sa na ďalšie podobné stretnutia a podujatia, ktoré sa v Americkom centre chystajú. 

Read more ...

Pohľad Američanky na Nežnú revolúciu

Štátna vedecká knižnica Vás pozýva dňa 14. 11. 2019 o 17:30 hod. do Kultúrno-vzdelávacieho centra na Pribinovu č.1, na moderovanú diskusiu formou videokonferencie s Američankou, ktorá počas svojich vysokoškolských štúdií pôsobila aj v Košiciach na katedre histórie UPJŠ. Mnohí ju poznáte aj ako návštevníčku Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach. Počas diskusie sa dozviete ako vnímali udalosti v Európe za „veľkou mlákou“, ako bola prezentovaná Nežná revolúcia v miestnej tlači, aké postoje k nej mali bežní Američania, ale otvoríme aj ďalšie témy.

Read more ...