Friday, 22.10.2021 Today: Sergej Tomorrow: Alojzia

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Staroegyptské hry

Štátna vedecká knižnica v Košiciach vás pozýva na prvú prednášku z cyklu Košická egyptologická jeseň, ktorá bude venovaná staroegyptským hrám. Prednáška sa bude konať 2.9.2020 o 17:30 v Kultúrno-vzdelávacom centre na Pribinovej č.1. Po prednáške sa uskutoční malý workshop, kde sa hry Senet a Mehen môžete naučiť hrať.

 O prednáške: Touha člověka zkrátit si dlouhou chvíli hraním je bezesporu prastará. Mnohé doklady nejrůznějších herních aktivit existují i ze starého Egypta, ať už se jedná o dětské hračky nebo dokonce o deskové hry. V programu se budeme věnovat zejména těm deskovým, přičemž nejdříve proběhne přednáška, jež osvětlí historii, význam a pravidla staroegyptských deskových her. Poté si návštěvníci budou moci sami zahrát jako staří Egypťané.Marie Peterková Hlouchová

O autorovi: Marie Peterková Hlouchová vystudovala egyptologii a historii na FF UK. Nedávno obhájila svoji disertační práci o staroříšských božstvech se slunečními aspekty. Zabývá se staroříšským náboženstvím a dřevěnými rakvemi. Je také redaktorkou časopisu Pražské egyptologické studie.

 

Plagát k akcii Staroegyptské hry


Prednášku pripravilo Centrum pre religionistiku a historické štúdiá. Program celej Košickej egyptologickej jesene nájdete na stránke:

Prednáškový cyklus z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Miesto konania prednášky:
Kultúrno-vzdelávacie centrum Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach, Pribinova 1, Košice

Dátum a čas konania prednášky: 2. 9. 2020 o 17:30 – 19:00

Vstup: Voľný