Monday, 21.06.2021 Today: Alojz Tomorrow: Paulína

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Oznam - planovaný výpadok elektronických služieb

Štátna vedecká knižnica v Košiciach oznamuje, že v sobotu 19.6.2021 od 18:00 hod. dôjde k planovanému výpadku poskytovaných elektronických služieb, z dôvodu prác na infraštruktúre. Za vzniknuté obmedzenie sa ospravedlňujeme.

Vízia Gamingu na Slovensku

Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás pozýva na prednášku spojenú s diskusiou Vízia Gamingu na Slovensku, ktorá sa bude konať dňa 31. 1. 2020 o 17:30 v Kultúrno-vzdelávacom centre ŠVK na Pribinovej č.1 v Košiciach.

Počítačové hry, každý o nich už počul! V spoločnosti sa tejto téme ťažko vyhneme. Svet technológií denno-denne preukazuje potenciál, ktorý rastie exponeciálne a je v dnešnej dobe jeho neodmysliteľnou súčasťou dokonca sa môže stať naším zamestnaním. Aké novinky máme vo svete gamingu? Je potrebné podporovať polo/profesionálnych hráčov? Aké sféry gamingu práve figurujú na Slovensku? Na prednáške bude s nami rozprávať na tieto témy – Šimon Király, hlavný redaktor EZ NEWS, ktorý sa venuje gamingu od roku 2007 a bol súčasťou množstva projektov na Slovensku aj v zahraničí.

Obrázok k akcii Vízia Gamingu na Slovensku
DOZVIETE SA
- Aké sféry gamingu figurujú najviac na Slovensku?
- Novinky gamingu na Slovensku za posledné obdobie.
- Čo je potrebné v gamingu viacej rozvíjať?
- Pohľad organizátorov a hráčov z východného Slovenska na gaming.
- Aké sú rozdiely v práci redaktora pre gaming a bežného redaktora?
- Od koho si môžeme brať príklad zo zahraničia?
- Akú úlohu zohravajú firmy v oblasti gamingu?
- Čo obnáša práca redaktora v hernej sfére?

KTO SA VÁM PREDSTAVÍ
Samuel Parlagi – predseda občianskeho združenia 21Games OZ pre rozvoj gamingu a IT technológií na východnom Slovensku. Venuje sa téme elektronických športov, technologických inovácií a vzdelávania v tejto oblasti už niekoľko rokov. Za tento čas zorganizoval niekoľko eventov zameraných na gaming pre stredné a základné školy. Medzi jeho najvýznamnejší event pre verejnosť považujeme Gamefair Košice 2019, ktorý rozbehol tento trend aj v Košiciach.

Šimon Király – esportu sa venuje už od roku 2007. Najprv zastával funkcie manažéra organizácie raging wolves. V roku 2017 založil organizáciu overwalk. Najnovším úspešným projektom je EZ news (2018), ktorý figuruje dodnes. Za jeho hobby môžeme považovať: futbal, knihy, esport, politika, turistika, cestovanie. Vyštudoval SOŠ Ostrovského odbor grafik digitálnych médií. Ako 22 ročný získal skúsenosti z najväčších turnajov strednej Európy.

Vstup voľný