Rodičia vs. Gaming

Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás pozýva na tretiu prednášku zo sveta gamingu, ktorá sa uskutoční dňa 27. 12. 2019 o 17:30 v Kultúrno-vzdelávacom centre na Pribinovej č. 1.

 Počítačové hry, každý o nich už počul! V spoločnosti sa tejto téme ťažko vyhneme. Svet technológií denno-denne preukazuje potenciál, ktorý rastie exponeciálne a je v dnešnej dobe jeho neodmysliteľnou súčasťou dokonca sa môže stať možnosťou vzdelávania. Ako veľa majú hrať mladí ľudia hry? Je potrebné podporiť dieťa v jeho sne stať sa profesionálnym hráčom? Čo obnáša profesionálne hranie hier? Na prednáške bude s nami rozprávať na tieto témy gamingová osobnosť – Mishkin, Otec, youtuber, streamer, komentátor pre celú ČR a SR hernú komunitu.

Obrázok akcia Rodičia vs. Gaming

Vstup voľný

 DOZVIETE SA
- Čo je gaming a esport
- Ako dokáže hra zmeniť život človeka
- Ako veľa majú hrať mladí ľudia hry?
- Kedy pokladáme hranie hier za závislosť a kedy za prácu?
- Ako vníma rodič hry ak ich pozná?
- Ako vyzerá gamerské podujatie?
- Gaming vs Gambling
- Ako organizovať čas pri hraní hier u detí
- Čo obnáša práca komentárora v hernej sfére
- Aké je to mať vlastný YT kanál a starať sa pritom o školskú dochádzku?
- Aké pracovné pozície gaming ponúka?

 KTO SA VÁM PREDSTAVÍ
Samuel Parlagi – predseda občianskeho združenia 21Games OZ pre rozvoj gamingu a IT technológií na východnom Slovensku. Venuje sa téme elektronických športov, technologických inovácií a vzdelávania v tejto oblasti už niekoľko rokov. Za tento čas zorganizoval niekoľko eventov zameraných na gaming pre stredné a základné školy. Medzi jeho najvýznamnejší event pre verejnosť považujeme Gamefair Košice 2019, ktorý rozbehol tento trend aj v Košiciach.

Mishkin – Otec, youtuber, streamer, komentátor, ktorý sa objavil v gamingom svete od roku 2013. Od spustenia hry Clash Royale stál pri vzniku českej a slovenskej kompetetívnej scény, kde pôsobí 4 roky ako streamer a komentátor. Môžeme ho považovať za najdôležitejšiu osobnosť v hre Clash Royale nielen svojim komentovaním, ale aj vlastnými turnajmi v tejto hre. Mishkina môžeme stretnúť na každom väčšom turnaji ako napríklad medzinárodné turnaje: Red Bull MEO, MČR v Brne, Majstrovstvá SR v počítačových hrách. Okrem toho má klasické zamestnanie a venuje sa rôznym činnostiam, o ktorých Vám povie na prednáške.

NASLEDUJÚCE PREDNÁŠKY:
-31.1.2020 - Vízia gamingu na Slovensku