Saturday, 27.02.2021 Today: Alexander Tomorrow: Zlatica

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Dá sa hraním hier uživiť?

Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás pozýva na prednášku Dá sa hraním hier uživiť? Ktorá sa uskutoční dňa 28. 11. 2019 o 17:30 v Kultúrno-vzdelávacom centre na Pribinovej č. 1.

Počítačové hry, každý o nich už počul! V spoločnosti sa tejto téme ťažko vyhneme. Svet technológií denno-denne preukazuje potenciál, ktorý rastie exponeciálne a je v dnešnej dobe jeho neodmysliteľnou súčasťou dokonca, dokáže už zamestnávať rady ľudí. Aké pracovné pozície gaming ponúka? Je potrebné podporiť dieťa v jeho sne stať sa profesionálnym hráčom? Čo obnáša profesionálne hranie hier? Na prednáške bude s nami rozprávať na tieto témy – Benjamín Mravec, reprezentant Slovenskej republiky na medzinárodnej úrovni v strategicko- logickej hre HearthStone.

Obrázok akcie Dá sa hraním hier uživiť?

DOZVIETE SA
- Ako chápu mladí ľudia hry
- Ako dokáže hra zmeniť život človeka
- Aké pracovné pozície gaming ponúka?
- Kedy pokladáme hranie hier za závislosť a kedy za prácu?
- Esport ako šport? (podrobná analýza)
- Ako to je so sponzormi a partnermi v esporte?
- Ako funguje psychologická stránka hráča?
- Ako organizovať čas pri hraní hier?
- Čo iné znamená hrať hru?

KTO SA VÁM PREDSTAVÍ
Samuel Parlagi – predseda občianskeho združenia 21Games OZ pre rozvoj gamingu a IT technológií na východnom Slovensku. Venuje sa téme elektronických športov, technologických inovácií a vzdelávania v tejto oblasti už niekoľko rokov. Za tento čas zorganizoval niekoľko eventov zameraných na gaming pre stredné a základné školy. Medzi jeho najvýznamnejší event pre verejnosť považujeme Gamefair Košice 2019, ktorý rozbehol tento trend aj v Košiciach.

Benjamín Mravec - reprezentant Slovenskej republiky na medzinárodnej úrovni v hre HearthStone. Zúčastňuje sa pravidelne turnajov na celom území Českej a Slovenskej republiky. Patrí nepochybne medzi popredných hráčov tejto strategicko-logickej hry v strednej Európe. Jeho výkony je možné sledovať online, kde každý mesiac sa zaradí medzi 0,5% najlepších hráčov sveta. Okrem iného sa venuje športom ako je bedminton, cyklistika a iné.

Vstup : Voľný