utorok, 11.05.2021 Dnes: Blažena Zajtra: Pankrác

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Dejiny knižnej kultúry v Košiciach do roku 1945

Nový titul z našej produkcie: Dejiny knižnej kultúry v Košiciach do roku 1945 : bibliografia. Alžbeta Csájiová, Martina Feniková Čarnogurská, Angela Kurucová, Viktor Szabó, Andrej Szeghy (zost.). Košice : Štátna vedecká knižnica, 2012. 319 s. ISBN 978-80-85328-64-6.

Dejiny kniznej kultury v KE polep A5 titulka

Neoddeliteľnou súčasťou histórie je oblasť knižnej kultúry, ktorá má vplyv na kultivovanie a vzdelávanie človeka. V novom edičnom titule sme spracovali, zaznamenali a sprístupnili relevantné a presné informácie týkajúce sa dejín knižnej kultúry Košíc. Vznikla tak pomôcka pre bádateľov slúžiaca na získanie prehľadu a lepšiu orientáciu v množstve literatúry v tejto oblasti. Bibliografiu zostavili pracovníci Oddelenia historických fondov Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach. Tvorí ju 1198 záznamov v jedenástich kapitolách: bibliografie, cenzúra, ilustrácie, knihári a kníhviazači, kníhkupci, knižnice, rukopisy, tlačiari a tlačiarne, všeobecné, vydavatelia a nakladatelia a výroba papiera. Bibliografickú časť kvôli lepšej orientácii dopĺňajú tri registre: autorov, periodík a menný a predmetový register.

Publikáciu je možné zakúpiť si osobne na Oddelení historických fondov a na sekretariáte alebo nás kontaktujte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..