utorok, 19.10.2021 Dnes: Kristián Zajtra: Vendelín

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Vážení návštevníci!

Od 18. októbra 2021 do polovice decembra 2021 musíme obmedziť služby našich študovní na 1. NP v budove na Hlavnej 10.

Dôvodom je výmena okien a stavebné práce súvisiace s odstraňovaním havarijných stavov. Veríme, že ospravedlníte tento dočasný diskomfort, počas ktorého Vám ponúkame k štúdiu náhradné priestory.

Spýtajte sa našich konzultantov, ktorí Vám poradia. Ďakujeme za pochopenie.

Critical Thinking for Educated Mind

Štátna vedecká knižnica a Americké centrum v Košiciach si pre vás v tomto roku pripravili edukačný program zameraný na rozvíjanie kritického myslenia pod názvom Critical Thinking for Educated Mind.

Pozývame Vás na úvodnú sériu štyroch workshopov, na ktorých sa oboznámite so základmi analýzy akademických zdrojov. Zdokonalíte si akademické prezentačné zručnosti v anglickom jazyku a naučíte sa, ako byť uvedomelým divákom alebo čitateľom.

Workshopy budú prebiehať v angličtine pod vedením vyučujúcich z Katedry anglistiky a amerikanistiky Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach. Sú určené najmä pre študentky a študentov vysokých škôl, odborných pracovníkov v akademickej či vzdelávacej oblasti, ale aj širšiu verejnosť. Budú prebiehať raz do týždňa 12. 5. - 2. 6. vždy v stredu so začiatkom o 16:00, online cez platformu Zoom. 

Ďakujeme za Váš záujem a tešíme sa na Vás nabudúce.

Obrázok edukačný program Critical Thinking for Educated Mind

Podrobnejšie informácie o témach jednotlivých workshopov sa dočítate nižšie. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Workshop 1: How to improve your academic presentation skills in speaking and writing?

12. 5. 2021, 16:00 - 17:30

Dr. Slávka Tomaščíková

If you are a university student, junior lecturer, teacher, or librarian, and you want to improve your presentation skills in an academic context, please, join this practice-oriented workshop.

Workshop 2: Critical thinking in the analysis of political campaigns 

19. 5. 2021, 16:00 - 17:30

Dr. Július Rozenfeld

In this workshop, you will develop your ability of objective analysis and fact-checking. You will learn to recognize and understand the logic of politically motivated speeches and argumentation. We will also look at how political debate uses the elements of propaganda and how truth is presented in contemporary media. 

Workshop 3: Critical thinking in text analysis 

26. 5. 2021, 16:00 - 17:30

Dr. Zuzana Buráková

This practice-oriented workshop will include textual analysis of a variety of texts ranging from newspaper articles, scientific papers, through short stories and excerpts from literary works. You will learn how to combat disinformation through understanding the analysis of a text, its verification, and authenticity.

Workshop 4: How to become an engaged and critical viewer?

2. 6. 2021, 16:00 - 17:30

Dr. Martina Martausová

The workshop will include interpreting contemporary media texts with a more particular focus on cinema. You will learn how to question your own role as a passive spectator and increase your ability to actively and critically approach cultural production.