pondelok, 18.02.2019 Dnes: Jaromír Zajtra: Vlasta

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Pohľad Američana na Pražskú jar

Akcia Pohľad Američana na Pražskú jar

InfoUSA centrum pri Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach Vás srdečne pozýva na prednášku Pohľad Američana na Pražskú jar. Prednášať bude Marty Manor (USA) vo štvrtok 1. júla 2010 o 17:00 hod.  InfoUSA centrum pri Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach Hlavná ul. 10.

Tlmočenie zabezpečené. Vstup voľný. Kvôli obmedzenému počtu miest potvrďte svoju účasť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

Marty je v súčasnosti doktorandkou v odbore „East European History“ na the University of Washington v Seattli. Jej cieľom je jedného dňa vyučovať históriu na vysokej škole. Jej prvé stretnutie so strednou Európou sa udialo v roku 1997, keď ako študentka UCF navštívila Poľsko. Nasledujúce leto strávila 6 týždňov na Slovensku a zaľúbila sa do krajiny a ľudí. Po ukončení prvého stupňa vysokej školy na UCF v roku 1999 s diplomom z histórie, pôsobila dva roky v misionárskej práci na Slovensku. Po návrate do Spojených štátov amerických dokončila štúdium histórie na the University of Richmond a získala titul M.A. (2004). Nasledujúcich tri a štvrť roka pôsobila opäť na Slovensku, tento krát ako učiteľka angličtiny na Gymnáziu Šrobárova v Košiciach. Marty vie s ľahkosťou nájsť cestu k študentom.