pondelok, 21.01.2019 Dnes: Vincent Zajtra: Zora

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Oznam

Oznamujeme návštevníkom knižnice, že dňa 6.2. 2019 (streda) budú pracoviská knižnice na Hlavnej 10 a Pribinovej 1 v čase od 8:00 do 14:00 hod. zatvorené z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie. Pracovisko Pri Miklušovej väznici 1 bude prístupné v nezmenenom čase. Ďakujeme za pochopenie

Seminár o akademickej debate v cudzom jazyku

Slovenská debatná  asociácia

Vážený pán, Vážená pani

Slovenská debatná  asociácia v spolupráci s Britskou radou, je hrdá na to, že Vás môže pozvať na seminár o akademickej  debate v cudzom jazyku  a jeho zaradení do školských osnov.  Seminár sa bude konať dňa 4. februára 2010 v Britskom centre v Košiciach od 9:00 do 18:00 hod, ktoré sa nachádza na 1. poschodí v Štátnej vedeckej knižnici na Hlavnej 10.

Seminár Vás  oboznámi s akademickou  debatou, ako jednou z nových metód výučby angličtiny na školách. Akademická debata, je veľmi progresívny a moderný vzdelávací nástroj a dáva študentom príležitosť zlepšiť svoje komunikačné zručnosti  interaktívnou a zábavnou formou. Debata je užitočná najmä pri vzdelávaní sa v  cudzom jazyku. To dáva každému študentovi možnosť čítať a hovoriť o rôznych účastných témach , prijať jasné postoje a  prerokovať záležitosti, pretože núti každého účastníka využiť všetky svoje znalosti témy a vyjadriť ich v cudzom jazyku. Výsledkom je, že študent začne myslieť v cudzom jazyku.

Okrem toho, ak sa študenti začnú viac zaujímať a zapájať do akademických debát, majú možnosť zapojiť sa do debatných  turnajov po celom svete, všetky v angličtine a to nielen kvôli tomu, že anglicky hovoriace krajiny  majú najdlhšiu históriu v konkurenčných  debatách . Študenti získajú možnosť prehovoriť verejne a súťažiť s ostatnými súťažiacimi z celého sveta.

Táto akcia sa bude konať v slovenskom jazyku, a to aj v prípade, že hlavným jej cieľom sú učitelia cudzích jazykov, veríme, že súčasné metódy sú použiteľné v každom predmete.

Rôzne spôsoby, ako dosiahnuť viac interaktívneho cudzojazyčného  vzdelávania prostredníctvom debát Vám predstavia členovia tímu National Trainers’ Team zo Slovenskej debatnej asociácie.

Ak sa chcete zúčastniť tohto seminára, zaregistrujte sa na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., a to tak že nám poskytnete tieto údaje: meno a priezvisko, názov školy, špeciálne želanie ohľadom stravy (vegetariáni, atď).

Tešíme sa na Vašu návštevu.

S pozdravom,

Hana Skljarszka

 

Predbežný rozvrh

9:00 – začiatok seminára

11:00 – 11:15 – prestávka na kávu

13:00 – 13:30 – prestávka na obed

15:30 – 15:45 – prestávka na kávu

17:00 – 18:00 – záver seminára