nedeľa, 17.12.2017 Dnes: Kornélia Zajtra: Sláva, Slávka

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Sme tu pre Vás od roku 1947 Vaša Štátna vedecká knižnica

Výstavy

ŠVK - výstavy

Architekti Zbuškovci

Štátna vedecká knižnica v Košiciach, Fakulta umení Technickej univerzity v Košiciach, rodina Zbuškovcov a prof. Ing. arch. Peter Pásztor Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy venovanej životu a dielu košických architektov Zbuškovcov (otca Ferdinanda st. 1918 - 1995 a syna Ferdinanda Ivana 1944 - 1996), ktorú dňa 7. decembra 2017 o 15,00 hod. otvorí v Kultúrno-vzdelávacom centre Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach na Pribinovej 1 prof. Ivan Petelen z Bratislavy. Na výstave bude predstavená aj kniha venovaná pamiatke týchto architektov. Výstava potrvá do 12. januára 2018.

Čítať ďalej...

Kalendáre nie sú iba dni a čísla

Štátna vedecká knižnica v Košiciach pripravila vo výstavnej sále v západnom krídle budovy na Pribinovej č. 1 novú výstavu Kalendáre nie sú iba dni a čísla. Výber knižných kalendárov z fondu ŠVK v Košiciach od najstarších do konca 20. storočia. Výstava bude otvorená od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00, stredy od 8:00 do 17:30 do októbra budúceho roka. Srdečne Vás pozývame na jej prehliadku!

Čítať ďalej...

Vedecké hračky v knižnici

Štátna vedecká knižnica v Košiciach pre Vás pripravila interaktívnu výstavu vedeckých hračiek, ktoré zapožičal Úrad priemyselného vlastníctva SR v Banskej Bystrici. Veríme, že naše exponáty Vám mladším, či starším, pripravia nielen prekvapenie a potešenie, ale hlavne poznanie. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítať ďalej...

Osobnosti vedy a techniky späté s Košicami

Jubilujúca Štátna vedecká knižnica v Košiciach sprístupnila v Kultúrno-vzdelávacom centre na Pribinovej ul. č. 1 výstavu Osobnosti vedy a techniky späté s Košicami. Výstavu z knižných a časopiseckých fondov ŠVK v Košiciach, dobových pohľadníc a portrétov si môžete pozrieť od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00, stredy od 8:00 do 17:30 do 1. decembra. Srdečne Vás pozývame!

Čítať ďalej...

Miniobrazotéka českých a slovenských umelcov

Štátna vedecká knižnica v Košiciach doplnila výstavu ČESKÍ UMELCI A SLOVENSKO o jeden výstavný panel kurátora Petra Závackého nazvaný „MINIOBRAZOTÉKA“ ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH UMELCOV. Úsmev a dobrá nálada. Ide o súbor vzácnych portrétov, ktorý vznikol v rámci už renomovaného medzinárodného projektu nazvaného „ART TRIBUTE - výtvarná pocta osobnostiam“. Pozývame Vás na výstavu z histórie kontaktov českej a slovenskej kultúry doplnenú o výnimočné karikatúrne portréty českých a slovenských umelcov. Potrvá do 16. novembra 2017.

Čítať ďalej...