streda, 21.03.2018 Dnes: Blahoslav Zajtra: Beňadik

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

ŠVK - výstavy

ŠVK - výstavy

Remeslá z čias minulých

Štátna vedecká knižnica v Košiciach, Fotoklub NOVA a autor Vás v Týždni slovenských knižníc 2018 srdečne pozývajú do požičovne na Hlavnú 10 na výstavu REMESLÁ ČIAS MINULÝCH. Zanikajúce tradičné spôsoby obživy v Rumunsku očami Pavla Kočiša. Vernisáž výstavy fotografií košického autora sa uskutoční 8. marca 2018 o 16:00 v Salóniku.

Čítať ďalej...

Jazyk, písmo a knižná kultúra Tibetu

Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás v Týždni slovenských knižníc 2018 srdečne pozýva na výstavu JAZYK, PÍSMO A KNIŽNÁ KULTÚRA TIBETU. Výstava tibetského písomníctva. Výstava prostredníctvom písma a mnohých podôb jeho využitia zoznámi návštevníkov s rôznymi aspektmi tibetskej kultúry. Zároveň je súčasťou festivalu ProTibet v Košiciach, pripravená v spolupráci s OZ Viola (SK) a centrom Potala(CZ). Vernisáž sa uskutoční 7. marca 2018 o 16:00 v Kultúrno-vzdelávacom centre ŠVK v Košiciach na Pribinovej 1. Potrvá do 4. mája 2018.

Čítať ďalej...

Z histórie športu v košickom regióne

Štátna vedecká knižnica v Košiciach sprístupnila v požičovni na Hlavnej 10 výstavu Z HISTÓRIE ŠPORTU V KOŠICKOM REGIÓNE z fondu ŠVK v Košiciach a súkromných archívov športovcov a zberateľov. Je pohľadom do bohatej histórie rôznych športových disciplín v období 20. storočia a mapuje významné udalosti, osobnosti, ich víťazstvá, majstrovské tituly, účasť na Olympijských hrách a prestížnych súťažiach. Srdečne Vás pozývame na prehliadku výstavy!

Čítať ďalej...

Scribo et ornate

Škola úžitkového výtvarníctva Košice a Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy študentských prác na papieri a kníh odboru konzervátorstvo a reštaurátorstvo dňa 30.1.2018 o 15:00 do Kultúrno-vzdelávacieho centra ŠVK v Košiciach na Pribinovej 1.

Čítať ďalej...