pondelok, 22.01.2018 Dnes: Zora Zajtra: Miloš

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Akcie

Nemecká knižnica - akcie

Nemecká knižná cena 2017

Porota rozhodla o víťazovi v pondelok 9. októbra 2017. Z užšieho výberu šiestich románov nemecky píšucich renomovaných autorov vybrala Die Hauptstadt, dielo známeho rakúskeho spisovateľa a esejistu. Robert Menasse (1954) v ňom píše o dnešnej realite života v Európskej únii. Burzový spolok Nemeckého knižného obchodu udeľuje túto cenu každoročne pri príležitosti otvorenia Frankfurtského knižného veľtrhu.

Čítať ďalej...

Experimentovanie po nemecky

Na základe našej dlhoročnej spolupráce s Goetheho inštitútom sme dňa 2. júna 2017 spolu s pani Beátou Menzlovou (Štátny pedagogický ústav Bratislava) pripravili informačný seminár pre učiteľov na základných školách o pedagogickom prístupe CLIL (Content and Languaged Integrated Learning), ktorý je založený na efektívnej výučbe cudzieho jazyka prostredníctvom experimentov. Základom metódy je, že žiaci pracujú časť hodiny v slovenčine a časť v cudzom jazyku, keď pedagóg vysvetľuje novú slovnú zásobu.

Čítať ďalej...

Slávnostné odovzdávanie jazykových diplomov 2017

Dňa 18. mája 2017 o 10.30 hod. sa v priestoroch Kultúrno – vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice na Pribinovej ulici uskutočnil už siedmy ročník slávnostného odovzdávania Nemeckých jazykových diplomov absolventom gymnázií východného Slovenska za účasti ctených hostí: veľvyslanca SRN v Bratislave, pána Joachima Bleickera, honorárneho konzula SRN v Košiciach, pána Juraja Banského, riaditeľov gymnázií a študentov.

Čítať ďalej...