nedeľa, 23.09.2018 Dnes: Zdenka Zajtra: Ľuboš, Ľubor

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

ŠVK - akcie

ŠVK - akcie

Jak se kope v Abúsíru

CEREHIS, n.o. a Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás pozývajú na prvú prednášku nového cyklu Košická egyptologická jeseň 2018 dňa 12. septembra 2018 (v stredu) o 16.30 hod. Mgr. et Mgr. Veronika Dulíková, Ph.D. Vám v prednáške pod názvom Jak se kope v Abúsíru a objev hrobky inspektora kadeřníků královského paláce Anchirese priblíži priebeh a a každodennú prácu archeologického výskumu v Abúsíru. Bližšie informácie na stránke www.cerehis.sk

Čítať ďalej...

Prezentácia knihy Jakutské Oloncho

Štátna vedecká knižnica v Košiciach Vás srdečne pozýva na prezentáciu knihy autorov Vladimír Štollmann, Vladimír Laubert a Mária Laciková „Jakutské Oloncho“. Podujatie za účasti autora Vladimíra Štollmanna sa uskutoční 5. septembra 2018 o 16:00 hod. v Kultúrno-vzdelávacom centre ŠVK v Košiciach na Pribinovej 1.

Čítať ďalej...

Podoby soudobého satanizmu

Štátna vedecká knižnica v Košiciach a Centrum pre religionistiku a historické štúdiá, n.o. Vás pozývajú na podujatie 2. ročníka prednáškového cyklu NÁBOŽENSTVÁ POD LUPOU. Ing. Mgr. et Mgr. Miroslav Vrzal (FF Masarykovej univerzity v Brne): "Podoby soudobého satanizmu" dňa 28.3.2018 (v stredu) o 16.30 hod. v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra na Pribinovej ulici. Autor v prednáške predstaví historický kontext a inšpiračné vplyvy moderného satanismu, ktorého vznik je spojený so založením Cirkvy Satanovej (Church of Satan) na konci 60. rokov 20. storočia. Ďalej se bude venovať spoločenskej percepcii satanismu, konkrétnejšie fenoménu satanistickej paniky. Časť prednášky bude venovaná tiež používaniu satanistického vyjadrenia v metalovej hudbe.

Čítať ďalej...