utorok, 16.01.2018 Dnes: Kristína Zajtra: Nataša

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Sme tu pre Vás od roku 1947 Vaša Štátna vedecká knižnica

Akcie

ŠVK - akcie

Žena na tróne a ženy bez trónu

Štátna vedecká knižnica v Košiciach v spolupráci s neziskovou organizáciou Centrum pre religionistiku a historické štúdiá usporiada dňa 29. novembra 2017 vedeckú konferenciu Žena na tróne a ženy bez trónu. Podujatie, ktoré sa koná pri príležitosti 300. výročia narodenia panovníčky Márie Terézie, sa uskutoční v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach na Pribinovej ulici č. 1.

Čítať ďalej...

"Rozviazané jazyky" v knižnici

Štátna vedecká knižnica v Košiciach, Goethe Institut Bratislava a Katedra germanistiky FF UPJŠ v Košiciach Vás pozývajú na prezentáciu knihy o jazykoch starej Bratislavy. Knihu "Rozviazané jazyky" predstaví autor, germanista Jozef Tancer v rozhovore s Ingrid Puchalovou dňa 23. novembra 2017 o 16.00 hod.

Čítať ďalej...

Obraz nepriateľa v propagande počas II. svetovej vojny na Slovensku

Pozývame Vás na prezentáciu publikácie prof. PhDr. Eduarda Nižňanského, CSc. (Univerzita Komenského v Bratislave) "Obraz nepriateľa v propagande počas II. svetovej vojny na Slovensku" dňa 8. novembra 2017. Podujatie pri príležitosti "Týždňa vedy a techniky na Slovensku" sa uskutoční za účasti autora s možnosťou zakúpenia publikácie priamo od vydavateľa.

Čítať ďalej...

Biografický lexikón Slovenska, VI. zv. M-N

Štátna vedecká knižnica v Košiciach a Národný biografický ústav Slovenskej národnej knižnice v Martine Vás pozývajú na prezentáciu publikácie Biografický lexikón Slovenska, VI. zv. M-N dňa 7.11.2017 (v utorok) o 14.00 hod. Podujatie sa uskutoční v Kultúrno-vzdelávacom centre Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach na Pribinova 1 a bude spojené s predajom Biografického lexikónu Slovenska. VI. zv. sa bude predávať za 18,- €, I. - III. zv. za 25,- €, IV. zv. za 16,60 €, V. zv. za 16,60 €. Srdečne Vás pozývame!

Čítať ďalej...