streda, 17.01.2018 Dnes: Nataša Zajtra: Bohdana

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Sme tu pre Vás od roku 1947 Vaša Štátna vedecká knižnica

Online katalóg ŠVK a konto čitateľa

Menný lístkový katalóg ŠVK

Odkaz na menný lísktový katalóg ŠVK v Košiciach

EIZ katalóg

Odkaz na EIZ Katalog

Spýtajte sa knižniceDovoľte, aby sme Vám sprístupnili službu Spýtajte sa knižnice. Jej cieľom je poskytnúť používateľom možnosť zaslať kedykoľvek na jedno centrálne miesto v knižnici svoju otázku s vedomím, že bude vybavená na základe presne stanovených pravidiel a podmienok.

ŠVK - výstavy

Život a dielo Pavla Dobšinského

Štátna vedecká knižnica v Košiciach sprístupňuje od 3. januára 2018 v priestoroch požičovne na Hlavnej 10 výstavu O SLOVENSKOM HOMÉROVI - Život a dielo Pavla Dobšinského, kňaza, redaktora, básnika, prekladateľa, pedagóga a zberateľa ľudových rozprávok pri príležitosti 190. výročia jeho narodenia. Srdečne Vás pozývame na prehliadku výstavy od pondelka do piatku od 7:00 do 19:00. Výstava potrvá do 9. februára 2018.

Čítať ďalej...

Architekti Zbuškovci

Štátna vedecká knižnica v Košiciach, Fakulta umení Technickej univerzity v Košiciach, rodina Zbuškovcov a prof. Ing. arch. Peter Pásztor Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy venovanej životu a dielu košických architektov Zbuškovcov (otca Ferdinanda st. 1918 - 1995 a syna Ferdinanda Ivana 1944 - 1996), ktorú dňa 7. decembra 2017 o 15,00 hod. otvorí v Kultúrno-vzdelávacom centre Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach na Pribinovej 1 prof. Ivan Petelen z Bratislavy. Na výstave bude predstavená aj kniha venovaná pamiatke týchto architektov. Výstava potrvá do 12. januára 2018.

Čítať ďalej...

Kalendáre nie sú iba dni a čísla

Štátna vedecká knižnica v Košiciach pripravila vo výstavnej sále v západnom krídle budovy na Pribinovej č. 1 novú výstavu Kalendáre nie sú iba dni a čísla. Výber knižných kalendárov z fondu ŠVK v Košiciach od najstarších do konca 20. storočia. Výstava bude otvorená od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00, stredy od 8:00 do 17:30 do októbra budúceho roka. Srdečne Vás pozývame na jej prehliadku!

Čítať ďalej...

Vedecké hračky v knižnici

Štátna vedecká knižnica v Košiciach pre Vás pripravila interaktívnu výstavu vedeckých hračiek, ktoré zapožičal Úrad priemyselného vlastníctva SR v Banskej Bystrici. Veríme, že naše exponáty Vám mladším, či starším, pripravia nielen prekvapenie a potešenie, ale hlavne poznanie. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítať ďalej...

Osobnosti vedy a techniky späté s Košicami

Jubilujúca Štátna vedecká knižnica v Košiciach sprístupnila v Kultúrno-vzdelávacom centre na Pribinovej ul. č. 1 výstavu Osobnosti vedy a techniky späté s Košicami. Výstavu z knižných a časopiseckých fondov ŠVK v Košiciach, dobových pohľadníc a portrétov si môžete pozrieť od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00, stredy od 8:00 do 17:30 do 1. decembra. Srdečne Vás pozývame!

Čítať ďalej...

Databáza EZB

Odkaz na databázu EZB

Databáza DOAJ

Odkaz na databázu DOAJ

Databáza Ebsco

Odkaz na databázu Ebsco