sobota, 16.12.2017 Dnes: Albína Zajtra: Kornélia

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Sme tu pre Vás od roku 1947 Vaša Štátna vedecká knižnica

Online katalóg ŠVK a konto čitateľa

Menný lístkový katalóg ŠVK

Odkaz na menný lísktový katalóg ŠVK v Košiciach

EIZ katalóg

Odkaz na EIZ Katalog

Európska úniaV rámci projektu "Vytvorenie siete s informačným prepojením vedeckých, akademických a špecializovaných knižníc vrátane ich modernizácie" sme zriadili Informačno-vedecké centrum. Z projektu sa zabezpečili elektronické informačné zdroje pre SNK v Martine a jej partnerské knižnice, ku ktorým patrí aj ŠVK v Košiciach

ŠVK Košice

Vianočné sviatky 2017

Ďakujeme Vám za Vašu priazeň a prajeme všetkým pokojné vianočné sviatky a všetko dobré v novom roku 2018. Návštevníkom knižnice zároveň oznamujeme, že počas vianočných a novoročných sviatkov bude knižnica pre verejnosť prístupná nasledovne:

Čítať ďalej...

Slovensko a 1. svetová vojna

Prešovská univerzita v Prešove v spolupráci s Klubom vojenskej histórie Beskydy a Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach Vás pozývajú na odborný seminár Slovensko a 1. svetová vojna (Slovakia and World War 1). Podujatie sa uskutoční dňa 12. 10. 2017 v priestoroch KVC ŠVK Košice, Pribinova 1.

Čítať ďalej...

Oznam - zrušenie Britského centra

Oznamujeme čitateľom knižnice, že s účinnosťou od 1. októbra 2017, Štátna vedecká knižnica v Košiciach ruší, z organizačných dôvodov, Britské a jazykové centrum. Zároveň pozývame všetkých našich čitateľov, ktorí majú záujem o študijné dokumenty týkajúce sa anglického jazyka, do InfoUSA centra a študovne anglického jazyka, ktoré sídli v pôvodných priestoroch na prvom poschodí budovy ŠVK v KE na Hlavnej 10. Prosíme čitateľov, aby si pozreli aktuálne otváracie hodiny.

Databáza EZB

Odkaz na databázu EZB

Databáza DOAJ

Odkaz na databázu DOAJ

Databáza Ebsco

Odkaz na databázu Ebsco