pondelok, 19.03.2018 Dnes: Jozef Zajtra: Víťazoslav

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Online katalóg ŠVK a konto čitateľa

Menný lístkový katalóg ŠVK

Odkaz na menný lísktový katalóg ŠVK v Košiciach

EIZ katalóg

Odkaz na EIZ Katalog

Kultúrne podujatiaPortál Kultúrne podujatia – portál komplexného prezentačného, rezervačného a predajného vstupenkového systému rezortu kultúry.

ŠVK Košice

Oznam

S hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom a známym, že dňa 10. marca 2018 o 15:40 hod. nás vo veku 64 rokov opustil náš pán riaditeľ, kolega a priateľ, významný znalec histórie mesta Košice, Tatier i celého východoslovenského regiónu

JUDrJanGaspar1953 2018

JUDr. Ján Gašpar

Posledná rozlúčka so zosnulým bude 16. marca 2018 o 11:00 hod. v obradnej sieni Krematória v Košiciach. Česť jeho pamiatke !

Oznam - sanitačný deň

Štátna vedecká knižnica v Košiciach návštevníkom knižnice oznamujeme, že dňa 16. marca 2018 (piatok) bude z prevádzkových dôvodov ŠVK zatvorená. Ďakujeme za porozumenie.

Náboženstvá pod lupou

Štátna vedecká knižnica v Košiciach a Centrum pre religionistiku a historické štúdiá, n.o. Vás pozývajú na podujatie 2. ročníka prednáškového cyklu NÁBOŽENSTVÁ POD LUPOU. Doc. Attila Kovács, PhD. (FF, Univerzita Komenského, Bratislava): "Jeruzalem v islamskej tradícii" dňa 28.2.2018 (v stredu) o 16.30 hod. v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra na Pribinovej ulici. Prednáška si kladie za cieľ ukázať muslimskú tvár mesta začínajúc Koránom a Muhammadovou zázračnou nočnou cestou, cez rané islamské obdobie a križiacku dobu až po súčasnosť. Zvláštny dôraz sa pritom bude klásť na niektoré muslimské pamiatky ako Skalný dóm a mešita al-Aqsá a na pozíciu Jeruzalema v ideológii islamistických hnutí.

Čítať ďalej...

Týždeň slovenských knižníc 2018

Vážení priatelia, srdečne Vás pozývame do priestorov Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach na podujatia Týždňa slovenských knižníc 2018. Jeho 19. ročník sa uskutoční od 5. do 11. marca pod spoločným mottom „Knižnice pre všetkých“. Pripravili sme pre Vás Hravý týždeň v Nemeckej knižnici, Deň otvorených dverí v študovni starých tlačí i v študovni Bibliotheca Cassoviensis, výstavy i filmové popoludnia. Program podujatí nájdete v prílohe. Veríme, že si vyberiete.

Čítať ďalej...

Kolorit slovenského ornamentu 2018

Štátna vedecká knižnica v Košiciach je aj v tomto roku spoluorganizátorom súťaže Kolorit slovenského ornamentu. Ide už o 8. ročník súťaže v kreslení a maľovaní ornamentov, poslaním ktorej je podporiť záujem verejnosti o túto formu umenia ako o duchovné a umelecké dedičstvo nášho národa, rozvíjať a zachovávať ľudovú ornamentiku. V prílohe nájdete propozície súťaže na rok 2018 aj prihlášky. Želáme Vám veľa zdaru pri tvorbe Vašich súťažných prác.

Čítať ďalej...

Databáza EZB

Odkaz na databázu EZB

Databáza DOAJ

Odkaz na databázu DOAJ

Databáza Ebsco

Odkaz na databázu Ebsco