štvrtok, 19.07.2018 Dnes: Dušana Zajtra: Iľja, Eliáš

Štátna vedecká knižnica v Košiciach

Hlavná 10, 042 30 Košice, tel. +421918245888

Online katalóg ŠVK a konto čitateľa

Menný lístkový katalóg ŠVK

Odkaz na menný lísktový katalóg ŠVK v Košiciach

EIZ katalóg

Odkaz na EIZ Katalog

Spýtajte sa knižniceDovoľte, aby sme Vám sprístupnili službu Spýtajte sa knižnice. Jej cieľom je poskytnúť používateľom možnosť zaslať kedykoľvek na jedno centrálne miesto v knižnici svoju otázku s vedomím, že bude vybavená na základe presne stanovených pravidiel a podmienok.

ŠVK Košice

Oznámenie o vyhlásení výberového konania na miesto riaditeľa ŠVK v Košiciach

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky vyhlasuje podľa zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone prác vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie funkcie: riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach (rozpočtová organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry SR, sídlo organizácie: Hlavná 10, 042 30 Košice).

Čítať ďalej...

Oznam - prevádzkové dôvody

Návštevníkom knižnice oznamujeme, že v termíne od 23. júla 2018 do 3. augusta 2018 budú všetky študovne ŠVK v Košiciach z prevádzkových dôvodov zatvorené. Základné výpožičné služby budú v tomto období poskytované denne od 7:30 do 15:00

Rómske umenie

Štátna vedecká knižnica v Košiciach vydala novú publikáciu „Rómske umenie“, ktorá je už štvrtým výstupom z našej databázy ROMANO. Dielo vzniklo na základe dlhoročného priebežného bibliografického spracovávania – excerpcie primárnych dokumentov. Bibliografiu tvorí výber článkov, štúdií a monografií o rómskom umení v slovenskom, českom, rómskom a maďarskom jazyku. V knihe je použité tematické členenie podľa jednotlivých oblastí umenia. Má štyri kapitoly – hudba, divadlo-film, výtvarné umenie a umenie v remeslách. Bibliografia je k dispozícii v našom fonde a môžete si aj zakúpiť na sekretariáte, alebo na Oddelení doplňovania a spracovania fondov na Pribinovej 1. - cena 8,00 €.

Čítať ďalej...

Infotrac

infotrac

Databáza DOAJ

Odkaz na databázu DOAJ

Databáza Ebsco

Odkaz na databázu Ebsco